ANDREA CANDIAN
Dyrektor generalny
ALEX DOBAO
Manager klienta biznesowego

ORGANIC PURE CARE 

„Grupa ludzi, która podziela ten sam cel może osiągnąć niemożliwe”

Historia naszej firmy zaczyna się w 2011 roku, okres w którym Andrea Candian, pochodzący z rodziny fryzjerów, pchany pasją do przedsiębiorczości i, aż do tego momentu zaangażowany w rozwój własnego doświadczenia na wielu polach działania, zdecydował się skonkretyzować marzenie swojego życia: opracować system, który mógłby połączyć własną pasję ze światem, z którego pochodził. Postanowił skonsultować przyjaciół, profesjonalistów z sektora fryzjerskiego, ustalając natychmiast wspólną potrzebę:

„Pracować na tyle bezpiecznie, dzięki zastosowaniu delikatnych produktów, które jednocześnie byłyby skuteczne, unikając w ten sposób uszkodzenie głównego narzędzia pracy fryzjerów, czyli rąk. Minęło więc sporo czasu na poszukiwaniu rozwiązania, które wyeliminowałoby ten poważny problem, koncentrując się na badaniu olejków eterycznych i ich leczniczych właściwościach”.

Andrea znalazł odpowiedź, której szukał i pomyślał, by zrealizować linię kosmetyczną. Miała ona koncentrować się na zupełnie innowacyjnych założeniach, co najważniejsze – na takich o których nikt do tej pory nie myślał: stworzyć profesjonalne produkty, które opierałyby się na użyciu substancji pochodzenia naturalnego. Do tej pory produkty uważane za „naturalne” były zawsze bazowane na formułach chemicznych, do których następnie dodawano trochę substancji naturalnych. Odmienną ideą było więc to, by stworzyć produkt, który odwróciłby tą tendencję.

Solidna podstawa naturalnych elementów, na którą dołożyć marginalną część substancji, które gwarantowałyby doskonałe rezultaty nigdy nie używając Sls, Parabenów i Formaldehydów, substancji szkodliwych dla organizmu.

Chcąc stworzyć projekt, który mógłby zrodzić się, rozwijać i upowszechniać, omówił go ze swoim serdecznym przyjacielem Alexem Dobao. Ten, entuzjastycznie nastawiony do projektu, zdecydował oddać do dyspozycji całe swoje doświadczenie fryzjerskie praktykowane od trzech pokoleń i umiejętności techniczne do tej pory zdobyte w tworzeniu produktów i koloryzacji w kształceniu fryzjerów, techników i agentów, a także prawdziwy przetestowany system zarządzania w swoich salonach. Pozwoliło mu to nie tylko na zwiększenie komercyjnego rozwoju największych firm w branży na rynku hiszpańskim, ale również, stanie się jednym z czołowych ekspertów edukacyjnych w dziedzinie.

Tak zrodziła się firma Organic Pure Care – młoda, dynamiczna i składająca się z zespołu, który jest zawsze przygotowany na nowe wymagania rynku, stale poszukujący nowości technologicznych i posiadający jedną, konkretną misję: zachować zdrowie włosów i skóry głowy gwarantując wyniki, na które oczekuje używając produktów naturalnych w taki sposób, by otrzymać absolutnie doskonałe rezultaty jednocześnie chroniąc własne zdrowie, zdrowie swoich współpracowników i przede wszystkim zdrowie swoich klientów.

Główna siedziba firmy znajduje się na jednym z największych europejskich węzłów handlowych: w Wenecji. Miasto bogate w historię, o wyjątkowym charakterze, jest znane na całym świecie z handlu ze wschodem oraz z ogromu swojej kultury. Nie przez przypadek Organic Pure Care wybrało to miasto jako miejsce, w którym zapuszczą swoje korzenie, decydując się w ten sposób na rozwój na terytorium. Główny założeniem tego miejsca jest  wzrost lokalnej ekonomii, by zagwarantować konkretną przyszłość produktom Made In Italy.

Właśnie dlatego, projekt Organic Pure Care w początkowym okresie startuje z dystrybucją we Włoszech, by następnie poszerzyć ją w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2013 roku zostały oficjalnie przedstawione pierwsze linie produktów i gdzie aktualnie, widząc duży sukces, Organic Pure Care zdecydował się umieścić osobną siedzibę operacyjną wybierając Florydę. Po tym wielkim kroku kontynuują rozwój, który wpływa na kolejne sukcesy firmy . Wkrótce zaczęli wkraczać na rynki europejskie poprzez bezpośrednią dystrybucję oraz partnerów handlowych. Aktualnie marka jest obecna w takich krajach jak Hiszpania, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Niemcy, Austria, Grecja, Łotwie, Litwie, Estonii, Rumunii, Polsce, na Węgrzech i na Cyprze.

Świadomi z wysokiego popytu ze strony globalnego rynku na produkty, które szanują nie tylko osobę, ale również środowisko w którym żyjemy, jesteśmy idealnym partnerem dla wszystkich tych, którzy stale poszukują niezbędnych wartości takich jak jakość i doskonałość.